Firma WALTER powstała w 1992 roku i należy do największych firm produkcyjnych na ternie Podkarpacia.

 

Specjalizujemy się w produkcji okrągłych kanałów wentylacyjnych, maszyn i pił do obróbki drewna, odciągów trocin oraz świadczymy usługi z zakresu obróbki metali (frezowanie, toczenie, cięcie laserowe, gięcie).

WALTER - firma o profilu produkcyjnym ukierunkowanym na obróbkę drewna, założona przez Władysława Chrobaka w 1992 roku w miejscowości Pustyny zlokalizowanej w południowo - wschodniej Polsce. Od powstania w firmie  prowadzono    prace    konstrucyjne,  a  następnie pilotażowe, związane  z wykonaniem maszyn i urządzeń dla własnych potrzeb.  

     Duże zainteresowanie rynku związane z tego typu działalnością spowodowało zmianę głównego profilu na produkcję maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Przemyślane i udane konstrukcje oraz profesjonalne wykonanie stały się podstawą rozwoju firmy. Wzrost zamówień krajowych i zagranicznych, konieczność spełnienia specyficznych wymagań Klientów przy jednoczesnemu spełnieniu najostrzejszych norm technologicznych wymusza konieczność stałego doskonalenia kadry jak również rozbudowy bazy firmy.
    
   W chwili obecnej nasza firma jest jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce produku-jących maszyny do obróbki drewna. Dynamiczny rozwój firmy oraz ciągła modernizacja technologii wytwarzania, pozwoliła nam na poszerzenie obszaru działalności, dzięki czemu od 2007 roku jesteśmy również producentem pił tarczowych, gatrowych oraz rur wentylacyjnych spiro.
    
    Wszystkie produkowane maszyny zostały zaprojektowane przez własny dział projektowy w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniki. Nasze produkty posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa produktu CE.

Nasze maszyny są poszukiwanymi wyrobami tak w Polsce jak i na rynkach wielu krajów Europy.  Kraje, do których eksportujemy to Rosja, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Litwa, Niemcy,
Chorwacja i Francja.Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Mamy nadzieję, że sprosta ona Państwa oczekiwaniom i staniecie się Państwo naszymi kolejnymi Klientami.
Przewiń w lewo

Przewiń w prawo