Blog

Z jakich rur wykonywać przewody wentylacyjne?

Rury na przewody wentylacyjne muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów. Obowiązujące przepisy dopuszczają stosowanie rur z tworzyw niepalnych, dlatego najczęściej wykorzystuje się rury metalowe. Na rynku dostępne są:

Czytaj dalej

Jak wybrać najlepszy odciąg do trocin?

Odciągi do trocin to istotny element wyposażenia każdego zakładu drzewnego i stolarskiego. Jego zadaniem jest przede wszystkim skuteczne odprowadzanie wiórów, trocin i pyłów z maszyn. Wszystko to ma na celu przede wszystkim wydłużenie żywotności i skuteczności działania poszczególnych sprzętów stolarskich. Za sprawą odciągów pyły nie osadzają się w środku maszyn, lecz gromadzone są w pojemnikach […]

Czytaj dalej

Poznaj rodzaje pił do drewna

Piła to podstawowe narzędzie wykorzystywane przy obróbce drewna. Podstawową jej funkcją jest rozdzielanie materiału na mniejsze fragmenty. W praktyce jednak tego typu narzędzia znajdują znacznie szersze zastosowanie, szczególnie w profesjonalnych zakładach stolarskich. Dlatego też wyróżniamy wiele rodzajów pił, które różnią się od siebie przeznaczenie, rodzajem ostrza, wielkością zębów itd. Poznaj najważniejsze z nich.

Czytaj dalej

Co należy wiedzieć o rurach spiro?

Rury spiro wykorzystywane są w instalacjach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i rekuperacji. Znajdują zastosowanie głównie w obiektach przemysłowych oraz komercyjnych, ale mogą być użyte także w budynkach mieszkalnych. Spełniają wysokie normy bezpieczeństwa i z powodzeniem montowane są nawet w trudnych warunkach. Czym się charakteryzują? Jakie są ich najważniejsze zalety użytkowe? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze formatówki do desek?

Piła formatowa do desek to istotny element wyposażenia każdego zakładu specjalizującego się w obróbce drewna, w tym przede wszystkim tartaków i przedsiębiorstw stolarskich. Wpływa na zwiększenie efektywności pracy i odgrywa istotną rolę w automatyzacji produkcji. W dalszej części naszego wpisu podpowiemy, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze formatówki do desek. Jak wybrać odpowiednią formatówkę […]

Czytaj dalej

Jakie maszyny do tartaku?

Tartak to zakład przerobu drewna, w którym na co dzień wykorzystuje się wiele różnorodnych maszyn i sprzętów. Bez nich tak naprawdę trudno wyobrazić sobie sprawny przebieg większości procesów technologicznych związanych zarówno z wytwarzaniem tarcicy, jak i obróbką i cięciem drewna. Wysokiej jakości maszyny są więc podstawą prawidłowego funkcjonowania tartaków.

Czytaj dalej