Czym obrzynać deski?

Jedną z czynności, które wykonuje się w tartakach i zakładach obróbki drewna, jest obrzynanie desek oraz innych elementów drewnianych. Jakich maszyn się do tego używa i czym muszą się odznaczać?

Maszyny do obrzynania desek

Obrzynanie desek, czyli inaczej mówiąc oflisowywanie, przeprowadza się między innymi w tartakach, fabrykach mebli i wielu innych przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją konstrukcji z drewna. Takie zakłady potrzebują zatem wydajnych i bezpiecznych urządzeń do obrzynania.

Do obrzynania desek i materiałów drewnianych służą obrzynarki dostępne w ofercie sprzedażowej naszej firmy. Obrzynanie można wykonywać także za pomocą wielopił do drewna, które znajdują zastosowanie w wieloseryjnych zakładach przemysłowych, a ich praca opiera się na działaniu kilku ostrzy. Natomiast wyrzynanie desek z oflisów przeprowadza się z użyciem tak zwanych oflisiarek. Są to profesjonalne i cenione na rynku maszyny, które sami produkujemy.

Zalety maszyn do obrzynania desek

Jedną z kluczowych zalet naszych obrzynarek do desek oraz innych urządzeń do obrzynania jest możliwość dokonania dzięki nim częściowej automatyzacji pracy w zakładzie obróbki drewna i powtarzalności operacji. W przypadku obrzynarek do desek, rozmiar obrabianego materiału uzyskiwany jest automatycznie przy pomocy specjalnych przycisków sterujących, które dają możliwość ustawienia pił tarczowych na określony wymiar. Na wydajność procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwach tartacznych i zakładach stolarskich wpływa też to, że maszyny te pracują z wyjątkową starannością oraz precyzją.

Maszyny do obrzynania muszą jednak zapewniać całkowite bezpieczeństwo operatorom, a jakiekolwiek zaniedbania w tym zakresie mogłyby być tragiczne w skutkach. To właśnie dlatego podczas projektowania naszych obrzynarek, oflisiarek i wielopił zadbaliśmy o to, by odznaczały się one bezpieczeństwem.