Jakie piły są używane w tartakach?

W tartakach przetwarza się surowe drewno na różnego rodzaju wyroby. W procesie obróbki drewna kluczową rolę pełnią różnorodne profesjonalne maszyny oraz narzędzia, takie jak piły tarczowe i taśmowe do drewna. Za sprawą swojej wszechstronności i skuteczności, te specjalistyczne narzędzia umożliwiają precyzyjne i szybkie cięcie drewna, co przekłada się pozytywnie na efektywność oraz jakość produkcji w tartaku.

Piły do cięcia drewna: kluczowe narzędzia w tartaku

Piły tarczowe to narzędzia składające się z tarczy z wycięciami na ostrza tnące. Są one nieodłącznym elementem zakładów tartacznych. Dzięki nim możliwa jest mniej lub bardziej zaawansowana obróbka drewna służąca różnym celom.

W naszym sklepie oferujemy wybór wielu rodzajów pił tarczowych do drewna, które mają zróżnicowane rozmiary. U nas zamówisz piły zarówno do wzdłużnego, jak i poprzecznego cięcia drewna. Można je zatem dopasować do poszczególnych rodzajów drewna i specyficznych dla danego zakładu wymagań produkcji. Nasze piły odznaczają się też najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Rodzaje pił używanych w tartakach

W profesjonalnych maszynach do obróbki drewna używa się wielu pił tarczowych. Jednymi z nich są piły tarczowe suwowe, które posiadają ruchome ostrza tnące do cięcia dużych brył drewna. Innym typem pił do drewna są piły tarczowe ręczne. To małe narzędzia tnące do cięcia mniejszych elementów drewna. Cięciu niewielkich kawałków drewna służą również piły tarczowe stołowe, które są wbudowane w stoły.

Natomiast gdy konieczne jest cięcie drewna pod różnymi kątami, do tego celu używa się specjalnych pił przeznaczonych do takich zadań. W naszej ofercie znajdują się również piły taśmowe, które tną i obrabiają drewno za pomocą taśmy piłowej. Dzięki swojej konstrukcji, piły taśmowe pozwalają na precyzyjne cięcie drewna w różnych kierunkach i pod wieloma kątami.